وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

سی آر ام (CRM) خیریه و موسسات نیکوکاری، مزایا و معایب

سی آر ام اول(CRM) به چه معناست؟

سی آر ام خیریه (CRM)مخفف Customer Relationship Management است که همانگونه که از اسم آن پیداست; سامانه ارتباط با مشتریان است که به منظور ایجاد ارتباطات دو سویه با مشتریان بالفعل و بالقوه را فراهم میکند.

(CRM) چیست؟

CRM یک سامانه ارتباط با مشتریان است; که به سازمانها امکان برقراری و پیگیری ارتباطات هدفمند با مشتریان بالقوه و بالفعل سازمان را فراهم میکند; از طرفی به واسطه چند کاربره بودن این سیستم ها، امکان رصد فعالیت های کارمندان یک سازمان را فراهم می آورد; همچنین به واسطه ذخیره نتایج ارتباط با مشتریان; میتوان از روند و نحوه ارتباط با مشتریان مطلع شد; از طرفی میتوان مراودات مالی با مشتریان را در این سامانه ها ثبت نمود; در کل میتوان این سامانه ها را راه حلی برای افزایش نرخ تعامل با مشتریان باقوه; و راهی برای ارتباط و مدیریت مشتریان بالفعل دانست.

 

تصویر سی آر ام سه بعدی

سی آر ام (CRM) خیریه چه کاربردی دارد؟

سی آر ام خیریه و موسسات نیکوکاری، مفهومی متناقض را در خود دارد. دلیل این تناقض برخی تفاوت ها و شباهت هایی است که مفهوم مشتری با نیکوکار دارد. البته نمیتوان وجوه اشتراک این دو مفهوم را نادیده گرفت. اما تلقی نیکوکار به عنوان یک مشتری سبب تضعیف مقام والای نیکوکار میگردد.

با کمی تغییر در ادبیات CRM خیریه و موسسات نیکوکاری میتوان با اتکا به وجوه اشتراک نیکوکار با مشتری از این سیستم ها برای مدیریت نیکوکاران در موسسات نیکوکاری استفاده نمود.

همچنین برای مدیریت فرآیند های دریافت و پرداخت میتوان تا حدی از سی آر ام خیریه و موسسات نیکوکاری استفاده نمود.

 

سی آر ام در مانیتورسی آر ام (CRM) موسسات خیریه چه نقاط ضعفی دارد؟

استفاده صرف از یک سی آر ام (CRM) خیریه شاید بتواند برای مدیریت نیکوکاران تا حدی مفید باشد. اما به هیچ عنوان برای مدیریت تمام بخش های خیریه نمیتواند مناسب باشد و حتی استفاده از این نرم افزار ها میتواند شکاف های مدیریتی در دیگر بخش های موسسه ایجاد نماید. برای مدیریت تمام بخش های یک موسسه نیکوکاری نیاز به استفاده از نرم افزاری است که بتواند تمام بخش های عملیاتی یک موسسه نیکوکاری را پوشش دهد.مانند مدیریت صندوق صدقات، مدیریت تاج گل، سفارشات ذبح، قبوض کمک، جمع سپاری آنلاین و بخش مدیریت نیکوکاران(در قالب یک CRM خیریه و موسسات نیکوکاری با ادبیات مختص این موسسات). این نرم افزار میتواند با استفاده از بخش سی آر ام خیریه و موسسات نیکوکاری سبب جلب، جذب و نگهداشت نیکوکاران گردد و با استفاده از دیگر بخش های این نرم افزار نسبت به مدیریت فرآیند های داخلی موسسات نیکوکاری اقدام نمایید.

 

نمودار سی آر ام

سی آر ام (CRM) خیریه و موسسات نیکوکاری چه مزیت هایی برای این موسسات دارد؟

اگر یک سی آر ام موسسات نیکوکاری با ادبیات و ماهیت مختص به این موسسات را در نظر بگیریم; میتواند در جذب و جلب نیکوکاران و همچنین نگهداشت حامیان کمک شایانی نماید.

از طرفی به دلیل ثبت و پیگیری نتایج تماس ها و ارتباطات با نیکوکاران میتوان نسبت به پیگیری نتایج ارتباط با نیکوکاران اقدام نمود و حتی از دریافت ها و پرداخت های صورت گرفته نیکوکاران پیگیری نمود.

 

_____________________________   نکته مهم   ________________________________

اگر نرم افزاری وجود داشته باشد که سی آر ام خیریه و موسسات نیکوکاری را در کنار مدیریت فرآیندهای دیگر در یک بسته اختصاصی به شما تحویل دهد میتواند بهترین گزینه برای موسسات نیکوکاری باشد.

پورتال نیکوکاری و مددکاری آرشیت با گردآوری یک سیستم واحد برای موسسات نیکوکاری; که شامل مدیریت نیکوکاری، مدیریت مددکاری و مدیریت فرآیند های داخلی موسسه، تبدیل به یک سیستم جامع مدیریت موسسات نیکوکاری شده است; که تمام نیازمندی های یک موسسه نیکوکاری را با هر نوع فعالیتی پوشش میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانه
  • آموزش
  • سی آر ام (CRM) خیریه و موسسات نیکوکاری، مزایا و معایب