وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

آیا می خواهید درآمد موسسه خیریه خود را افزایش دهید؟

نیکوکاران خود را غریبه نبینید!

احتمال اعتماد مردم به خیریه های کوچک تقریبا دو برابر خیریه های بزرگتر است.

در این مقاله نیکوکاران میگویند که چه چیزی آنها را به ادامه کمک تشویق میکند:

نیکوکاران از موسسات خیریه چه می خواهند؟

گزارش کامل کمیسیون۲۰۱۶ خیریه یک سر نخ به ما می دهد . احتمال اعتماد مردم به خیریه های کوچک تقریبا دو برابر خیریه های بزرگتر است.  موسسات  خیریه کوچک چه کاری انجام می دهند که موسسات بزرگتر باید یاد بگیرند؟

در Chuffed، جایی که هزاران موسسه خیریه کوچک و موسسات غیرانتفاعی آنلاین وجود دارد ،ما با نیکوکارانی که به بیش از ۲۰ کمپین کمک کرده اند، مصاحبه کرده ایم،تا بدانیم چه چیزی باعث میشود آنها بارها و بارها به اینجا برگردند. مواردی که آنها بیان کردند به شرح زیر است:

۱. ارتباط مستقیم با پروژه

نیکوکاران میخواهند بدانند که با پروژه هایی که حمایت نموده اند چه اتفاقی افتاده است. آنها به دنبال داستان های تکراری نیستند،آنها می خواهند از دیگر نیکوکارانی که کمک کرده اند مطلع باشند. از آنجاکه یکی از آنها می گفت ” وقتی به یک موسسه خیریه بزرگ کمک می کنی، کمک کردی و تمام. اما با سرمایه گذاری جمعی، من تعامل، بازخورد، به روزبودن و… را تجربه میکنم.

برای مثال هنگامی که دارن هافم(Darren Hougham) برای ساخت یک مدرسه در کمپ پناهندگان به دونکرک(Dunkirk) رفت،ویدئوهای کوتاهی با تلفن همراهش ضبط کرد،او به کانادا برگشت و از ویدئوها برای به روز رسانی اخبار برای نیکوکاران استفاده کرد، و هربار که او بخشی از این رویدادها را برای نیکوکاران ارسال میکرد میتوانست میانگین ۱۵.۰۰۰ پوند کمک بیشتری دریافت کند

۲. شعارهای اختصاصی

وقتی موسسات خیریه بزرگ از نیکوکاران ثروتمند بهره میبرند، رویکرد آنها شخصی سازیست. آنها تنها با نیکوکارانی ارتباط برقرار می کنند که می دانند به حوزه فعالیت آنها علاقه مندند و شعار ها را به شکل اختصاصی برای آنها آماده می کنند.

با اینحال وقتی این شعار برای نیکوکاران معمولی نیز ارسال می شود موسسات خیریه بزرگ از رویکرد “اشاعه و دعا” استفاده می کنند، به این معنا که آنها یک شعار واحد را با یک روش یکسان برای هر تعداد افرادی که بتوانند ارسال می نمایند. اگر من از طرفداران حیوانات باشم به شعارهایی مثل جنون، امور بین الملل و خیریه های تحقیقاتی پزشکی جذب خواهم شد.

موسسات خیریه کوچک یک راه برای شخصی نمودن امور حتی برای کوچک ترین نیکوکار خود دارند: رواج دادن شعار از طریق طرفدارانشان.

هنگامی که راب کاسلیک( Rob Caslick) در پشت بام کلیسای محلی خود باغچه شهری ساخت، از چندین “سرباز پایه” را که می توانستند به رواج این شعار (باغچه پشت بام شهری) کمک کنند کمک گرفت – افرادی که علاقه خاصی به پروژه او داشتند -. سربازان به طراحی کمپین کمک کردند، یک ویدئو تبلیغاتی از کمپین منتشر کردند و یک پیش فرض ایمیل برای ارسال آماده کردند. هنگامی که این کمپین راه اندازی شد، این سربازان اولین کسانی بودند که کمک کردند و همچنین صدها پیام را برای دوستانشان فرستادند تا آنها را به کمک کردن به این پروژه تشویق کنند. نتیجه:  راب ظرف ۵۰ ساعت به هدف ۱۵.۰۰۰دلاری خود رسید

۳. با نیکوکاران به عنوان یک شخص برخورد کنید نه مانند جمعی از افراد

در حالیکه بسیاری از موسسات خیریه قرن ها به سرمایه گذاری جمعی به عنوان راهی برای ایجاد تعامل بین نیکوکاران نگاه میکردند، اطلاعات ما نشان میدهد، افرادی که بیش از ۶۵ سال دارند (بیشتر از افراد ۲۰ ساله) ترجیح می دهند به صورت آنلاین کمک می کنند و  همانطور که ما  مصاحبه ها را انجام می دادیم متوجه شدیم که بسیاری از نیکوکاران جوان نیستند!!! (پس نیاز به تعامل ندارند). موسسات  خیریه کوچکتر به جای گمانه زنی و فرضیه سازی درباره اینکه “نیکوکاران ترجیح میدهند از چه راهی تعامل برقرار کنند” به سادگی باهر یک از آنها به عنوان یک “شخص” رفتار می کنند.

۴. پروژه های قابل اعتماد

اکثر نیکوکارانی که ما با آنها صحبت کردیم، زمان خود را صرف  ارزیابی قابلیت اعتماد پروژه می نمایند. یکی از دلایلی که نیکوکاران برای عدم حمایت از یک پروژه در منطقه ای که طرفدار آن بودند توضیح دادند این بود که: “این کمپین پس از یک هفته فقط پنج دلار از ۱۰۰.۰۰۰ دلار را جمع آوری نموده است ،امکان ندارد این پروژه در طول ۳۶ روز تکمیل شود”. اینکه یک کمپین در استرالیا برای یک پروژه در تایلند کمک جمع آوری کند مفید نیست. “هیچ دلیلی برای اثبات اینکه این پول در راستای هدفی که منظور بوده، صرف خواهد شد ندارم، پس قابل اعتماد نیست”

کمپین های موفقی که در این آزمایش (قابل اعتماد بودن) موفق بوده اند ، یک هدف واضح دارند که با حوزه فعالیت های مورد نظرشان مطابقت دارد، آنها اعتبار خود را از طریق نظرات و اشتراکات افراد به نمایش می گذارند – این نظرات مدرکی است که نشان می دهد دیگران نیکوکاران آنها را ارزشمند و قابل اعتماد می دانند.

برای مثال، در سال ۲۰۱۶ وقتی گاوهای دوک بلاک (Duke the Bullock) و دیگر حیوانات در پناهگاه کالف (CALF ) به یک خانه جدید نیاز داشتند ، ۲.۶۰۰ نفر آماده کمک بودند، بیشتر از ۷.۰۰۰ اشتراک گذاری در فضای مجازی و ۱۹۰ نظر برای بررسی این کمپین در دسترس بود.

این مهمترین مزیت کمکهای آنلاین است که سازمانهای خیریه باید بیشتر از آن بهره ببرند. در کوچه و خیابان فرصت کمی برای ارزیابی قابل اعتماد بودن و شناسایی کمپین هایی که مردم به آنها اعتماد دارند وجود دارد. نیکوکاران با همان روشی که خرید آنلاین انجام می دهند به خیریه ها هم کمک می کنند_ آنها قبل از مشارکت می خواهند نظرات افراد دیگر را بررسی کنند-

۵. همگام بودن با زندگی نیکوکاران

تحقیقات ما نشان داد که نیکوکاران  می خواهند این تحقیقات آنلاین را در زمان هایی که برای آنها مناسب است و با سرعت خودشان انجام دهند. متوجه شدیم که آنها معمولا کمپین را در محل کار بررسی می کنند، سپس دوباره در مسیر رفتن به خانه آنرا مرور می کنند و در نهایت دوباره قبل از خواب آنرا چک می کنند!!. این یافته کاملا با تجارب موسسات خیریه بزرگ متفاوت است از آنجاییکه (telemarketers) یا (door-knockers )  برای نیکوکاران تعیین میکنند که چه زمانی و چطور می توانند کمک کنند. ­­­­

برای آنکه سازمان های خیریه بخواهند اعتماد عمومی را دوباره به دست بیاورند، یک راه پیش روی آنهاست. امکان برقراری ارتباط مستقیم نیکوکاران با پروژه ها، درگیر نمودن نیکوکاران و فرصت دادن به آنها برای انجام امور در زمان مورد دلخواه خودشان است –راه جذب کمک های مردمی بیشتر از نحوه ی مصرف این کمک ها، می تواند اعتماد سازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانه
  • اخبار
  • آیا می خواهید درآمد موسسه خیریه خود را افزایش دهید؟