وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک سیستم های مدیریت مکانیزه به رفع چالش های موسسات نیکوکاری در دوران کرونا

تفاوت مؤسسات نیکوکاری مکانیزه با سنتی در دوران کرونا:

سال ۹۸ برای موسسات نیکوکاری چندان سال پر برکتی نبود با این حال با ورود کرونا، این ویروس منحوس، حال خوب موسسات رو به ناخوشی رفت، چرا که کسب و کارها آسیب دیدند، درآمد افراد کمتر شد و استرس بیشتر شد و جو روانی جامعه بهم ریخت و همه ما میدانیم که تک تک این موارد به تنهایی میتواند رابطه مستقیم با حضور کمرنگ تر خیرین در موسسات خیریه باشد، چه برسد به تمام آنها کنار هم.

با توجه به اخبار و گزارشاتی که در سه ماهه اخیر از مؤسسات دریافت کردیم، متاسفانه بیشتر مؤسسات، ناچار به عدم فعالیت و یا کم کردن فعالیت‌های خود و حتی در اغلب موارد تعدیل نیرو شده‌اند اما در این‌ میان آنچه برای ما سوال بود، این بود که کدام موسسات تاثیرپذیری بیشتری در این دوران داشتند و نکته دیگر که مورد توجه بود تفاوت میان عملکرد مؤسسات مکانیزه و مؤسسات سنتی است.

متأسفانه آسیب‌پذیری مؤسسات سنتی حتی آنهایی که شناخته‌شده و بزرگ بودند،در دوران کرونا بسیار بیشتر از مؤسسات مکانیزه بود، چراکه پیش از این مؤسسات سنتی از طرق مختلفی مثل برگزاری مراسم‌های مناسبتی و گل‌ریزان ها جمع آوری مستمری از طریق واریز به حساب، کمک‌های غیرنقدی و حضوری، جمع‌آوری نذورات مثل ذبح گوسفند، تاج گل و صندوق صدقات (که همه به‌صورت حضوری و سنتی انجام می‌شد) بهره می‌بردند. در ماه‌های اخیر به دلیل پیشگیری و محافظت از سلامتی در برابر کرونا افراد مجبور به کاهش رفت‌وآمدها، قرنطینه و محدود کردن دیدارها و مراسم ها و همچنین مراجعات حضوری شدند، حال تصور کنید کاهش درآمد نیکوکاران از یک سو، از بین رفتن راه‌های ارتباطی و تعامل با نیکوکاران از سویی دیگر و همچنین تعطیلی مؤسسه و نبود نیروی انسانی چه ضربه مهلکی به بدنه موسسه و جذب منابع مالی وارد می‌کند.

اما خوشبختانه مؤسسات مکانیزه توانستند با استفاده از شیوه‌های الکترونیکی و بخصوص با استفاده از تعریف پروژه‌های مرتبط با موضوع کرونا پرداخت‌های الکترونیکی از طریق وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، تعامل با نیکوکاران خود را حفظ نمایند و حتی اقدام به جذب نیکوکاران جدید و حمایت های مالی نمایند. هم چنین مؤسساتی که از نرم‌افزارهای تحت وب مدیریت موسسات خیریه برای مؤسسات خود بهره می‌بردند این امکان را داشتند تا بجای تعطیلی و تعدیل نیرو با استفاده از دورکاری از حداکثر توان نیروی انسانی خود بهره‌مند باشند، ضمن آنکه سبب کاهش هزینه های موسسه و به حداقل رساندن آن شوند.

 

 

خدمات آرشیت برای پیشگیری از آسیب‌پذیری مؤسسات نیکوکاری: در دوران شیوع ویروس کرونا

 

در دوران غیر قابل پیش بینی و سخت کرونا شرکت آرشیت مهر رایانه با توجه به دریافت گزارشاتی مبنی بر عدم فعالیت، تعدیل نیرو و یا کاهش جذب منابع مالی در مؤسسات نیکوکاری، خدماتی در جهت پیشگیری از آسیب‌پذیری مؤسسات در نظر گرفت که خوشبختانه مفید و تاثیرگذار بود.

۱.

ارائه نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های تحت وب با  تخفیف های ویژه، برای موسسات نیکوکاری که سابقا بصورت سنتی مدیریت میشدند  و کمک به راه‌اندازی و استقرار سریع پورتال

۲.

ایجاد زیرساخت دورکاری موسسات نیکوکاری با استفاده از ارائه نرم افزار تحت وب مدیریت موسسات نیکوکاری و بهره‌مندی از پتانسیل نیروی انسانی با توجه به تعطیلی مقطعی مؤسسات

۳.

کمک  به تسریع فرآیند دریافت و راه‌اندازی درگاه های پرداخت و اپلیکیشن‌ها برای جمع سپاری مالی

۴.

طراحی وب سایت به صورت رایگان برای کمک به جمع سپاری مالی و اختصاص درگاه بانک

۵.

همکاری با موسسات نیکوکاری برای تعریف کمپین و پروژه با موضوعات مرتبط در وب سایت و اپلیکیشن

۶.

ارایه اخبار و گزارشات به روز موسسات در اپلیکیشن نیکوکار و حفظ تعامل نیکوکاران با موسسات

۷.

ایجاد شبکه یکپارچه موسسات نیکوکاری بین موسسات همکار جهت ارایه خدمات گزیده و با کیفیت به مددجویان

دیدگاهتان را بنویسید