وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

طرح «پیوند آسمانی» در چهارمحال‌وبختیاری همزمان با عید غدیر اجرا می شود

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری گفت: به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، طرح «پیوند آسمانی» برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ علی مهرابی ۳۰ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح «پیوند آسمانی» امسال برای هشتمین سال پیاپی در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود که با توجه به شرایط خاص جامعه و شیوع کرونا، امکان برگزاری جشن ویژه مشابه هر سال وجود ندارد اما اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان همچنان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و در روز عید غدیر امسال، با حفظ کرامت شاهد بهره‌مندی تعدادی از نوعروسان هم‌استانی از این طرح خواهیم بود.

وی هدف از اجرای این طرح را اجرای امینانه نیات واقفان و حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان عنوان کرد و افزود: اداره اوقاف و امور خیریه استان امسال با شعار «هر امامزاده یک جهیزیه» هیات امنا و خیران را جهت شرکت در این طرح ترغیب کرده است.

حجت‌الاسلام مهرابی با بیان اینکه سال گذشته از محل موقوفات منطبق، ۳۰ زوج از عواید طرح «پیوند آسمانی» بهره‌مند شدند، تصریح کرد: امسال هم پیش‌بینی می‌شود، بیش از ۱۰۰ زوج جوان در زمره بهره‌مندان این طرح قرار گیرند.

معاون فرهنگی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج موقوفات با نیات جدید و ایجاد وقف‌های مشارکتی است، تاکید کرد: همت بلند خیران و واقفان در استان می‌تواند زمینه بهره‌مندی بیشتر زوج‌های جوان را از مواهب این طرح فراهم کند، امیدواریم بتوانیم با ایجاد وقف‌های جدید با موضوع پیوند آسمانی و ازدواج آسان همیار خانواده‌هایی باشیم که شرایط تأمین جهیزیه برای فرزندان خود را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید