وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک ۷۰۰میلیونی اوقاف به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌وبلوچستان گفت: از لحظه وقوع سیل در استان، سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بر اساس تکلیف انسانی و شرعی، آمادگی خود برای کمک به سیل‌زدگان را اعلام کرد و تا امروز ۷۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به منطقه ارسال کرده است.

حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: از لحظه وقوع سیلاب در مناطق مرکزی و جنوبی استان، سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بر اساس تکلیف انسانی و شرعی، آمادگی خود برای کمک به سیل‌زدگان را اعلام کرد و تا امروز ۷۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به منطقه ارسال کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: از این مبلغ، ۳۵۰ میلیون تومان به صورت نقدی و مابقی به صورت غیرنقدی شامل محموله‌های دارویی، بهداشتی، مواد غذایی و معیشتی، آب معدنی و پتو بوده است.

وی اظهار کرد: این کمک‌ها از محل درآمد موقوفات استان‌های مختلف از جمله تهران، قم، خراسان رضوی، کرمان، چهارمحال و بختیاری، ایلام و هرمزگان به مناطق سیل‌

زده استان ارسال شد.

مؤمنی‌مقدم افزود: اقلام ضروری و مورد نیاز سیل‌زدگان در قالب ۱۲ کاروان «دست‌های مهربانی» از سوی سازمان اوقاف به منطقه ارسال شد و به‌صورت خانه به خانه در اختیار هم‌استانی‌های سیل زده قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: در حال حاضر مهم‌ترین نیاز هموطنان سیل‌زده ما، لوازم منزل است، فلذا از مردم خیراندیش کشورمان می‌خواهیم که در صورت استطاعت مالی، سیل‌زدگان را در این زمینه یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید