وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

اجرای طرح ملی «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار»

به گزارش خبرگزاری مهر ، مهران اوچی اردبیلی ظهر یکشنبه در دیدار با اعضای ستاد شورای اقتصادی استان اردبیل عنوان کرد: طرح «توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» به کارفرمایی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با نظارت وزارت کار و رفاه اجتماعی توسط جهاددانشگاهی کشور اجرا می شود.

وی دامه داد: در راستای اجرای موفق طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سال گذشته که در ۹ استان به صورت پایلوت در کشور توسط جهاددانشگاهی اجرا شد امسال نیز با هدف اشتغال شش هزار زن سرپرست خانوار در ۲۱ استان کشور به این نهاد انقلابی واگذار شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل افزود: جهاد دانشگاهی در استان اردبیل به طبع تفاهم نامه منعقده با حضور وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی، معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری و رئیس جهاددانشگاهی کشور، پیگیری ها و مکاتبات لازم را با اداره کل امور بانوان استانداری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، اداره کل بهزیستی، اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل امور اجتماعی استانداری به انجام رسانده است.

اوچی اردبیلی ادامه داد: توانمندسازی شش هزار زن سرپرست خانوار در کل کشور برای این طرح مد نظر قرار گرفته شده که سهمیه استان اردبیل ایجاد زمینه اشتغال برای یک صد و دو نفر است که طی یک سال عملیاتی خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل ۱۴ هزار و ۶۰۰ زن سرپرست خانوار دارد، تصریح کرد: با توجه به تعداد زیاد زنان سرپرست خانوار در استان بایستی سهمیه استان افزایش یابد.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه بعد از شناسایی و استعدادیابی، افراد واجد شرایط متناسب با نیاز افراد خدمات مشاوره ای و آموزش های مهارتی لازم به آنها ارائه خواهد شد، افزود: این افراد به پشتیبانانی که فعالان واحدهای تولیدی هستند معرفی و متناسب با مدارک های آنها محصول خانگی تولید خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تشکیل شورای علمی طرح در استان، تشریح طرح و ارائه گزارش در شورای برنامه ریزی استان، تهیه لیست اولیه از اداره کل بهزیستی و کمیته امداد و موسسات خیریه، پایش و تهیه لیست اولیه و رشته های اولویت دار در استان، برگزاری جلسات با صاحبان شرکت ها و فروشگاه های اینترنتی، بازدید از کارگاه های خانگی فعال در استان از نمونه فعالیت های مهم جهاددانشگاهی برای اجرای اثر بخش این طرح در استان است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: جهاددانشگاهی در این طرح سعی دارد ضمن مهارت آموزی، بسترهای لازم را برای اتصال به بازارهای فروش، نقش خود را به بهترین شکل برای ایجاد و پایدارکردن مشاغل ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.