وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

پویش نذر سلامت در استان قزوین

مریم بیدخام در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مصوبات نشست هم اندیشی خیرین استان برای کمک به پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا گفت: بسیج سازمان‌های مردم نهاد استان برای مقابله با ویروس کرونا در این شرایط از کارهای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بیدخام افزود: تجربه ثابت کرده هرگاه خیرین و تشکل‌های مردم نهاد همگام با دولت در کاهش معضلات اجتماعی و افزایش سرمایه اجتماعی همراه شده اند، نتایج خوبی به دست آمده است لذا امروز هم باید از این ظرفیت ارزشمند استفاده کنیم.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی که جامعه با بحران شیوع بیماری کرونا روبرو شده و سلامت جسم و روان آحاد جامعه تهدید می‌شود، لازم است خیرین با کمک‌های مادی و معنوی خود پای کار آمده و برای مقابله با این بیماری پیشگام شوند.

 

بیدخام اظهار داشت: امروز بیماری کرونا به یک موضوع ملی و بین المللی تبدیل شده هر چند اقدامات مؤثری توسط کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی و مدافعان جان برکف سلامت صورت گرفته اما برای جلوگیری از گسترش این ویروس نیازمند عزم همگانی و بسیج آحاد مردم در گروه‌های جهادی به ویژه خیرین و مؤسسات خیریه هستیم تا برنامه‌ها به نتیجه برسد.

وی گفت: مشارکت‌های مردمی و همبستگی و اعتماد اجتماعی عامل مهمی در شکست بیماری کرونا محسوب می‌شود و در این شرایط خاص از خیرین انتظار می‌رود با همراهی و مشارکت همدلانه در حمایت از اقشار آسیب پذیر و تأمین تجهیزات مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی به یاری مردم و دولت بشتابند تا آسیب‌ها کاهش یابد.

بیدخام به سیاست‌های ابلاغی وزارت کشور در چارچوب برنامه ملی مبارزه با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها باید با همکاری جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی و کمک سازمان‌های مردم نهاد و همراهی خیرین در حوزه اطلاع رسانی و آموزش عمومی و همچنین تأمین نیازهای بخش‌های محروم جامعه و حاشیه نشینان سازماندهی شده و و عملیاتی شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین یادآور شد: هر شهروند می‌تواند در حد توان خود در این امر خداپسندانه مشارکت کند و مطمئن باشد علاوه بر اجر معنوی تأثیر آن را در زندگی خود نیز مشاهده خواهد کرد.

 

وی گفت: قرار شده در پویش نذر سلامت موضوع مشارکت عموم شهروندان و خیرین مورد توجه قرار گرفته و کمک‌های جمع آوری شده پس از ساماندهی دانشگاه علوم پزشکی در نقاط مختلف استان به کار گرفته شود.

بیدخام یادآور شد: در این پویش، شهروندان نیکوکار استان می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب ۳۷۱۶۸۵۹۹ یا شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۷۰۲۲۲۲۲۲۳۳ به منظور تسهیل در درمان بیماران مبتلا به کرونا واریز کنند.

در استان قزوین تاکنون ۳۶۲ نفر در استان قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.