وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع۱۱۰هزار بسته معیشتی بین نیازمندان مجاور امامزادگان در رمضان

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه صبح و گفتگو با موضوع آغاز رزمایش ضیافت همدلی همزمان با ماه مبارک رمضان و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام عادل اظهار کرد: بخشی از موقوفات مربوط به توزیع افطاری و سحری در برخی شب‌های ماه مبارک رمضان است. سازمان اوقاف با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان ماه امیرالمؤمنین و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) است و سیره اهل بیت (ع) هم رسیدگی به ضعفا و دستگیری از نیازمندان بوده و همچنین بر اساس تأکید مقام معظم رهبری بر رزمایش کمک مومنانه، برنامه‌هایی را برای این ماه در نظر گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از تهیه ۱۱۰ هزار بسته معیشتی با کمک متولیان و موقوفات غیرمتصرفی و توسط مراکز اوقاف امامزادگان در مرحله اول خبرداد و گفت: این بسته‌های معیشتی در ماه مبارک رمضان توسط هیئت امنای امامزادگان، بین نیازمندانِ مجاور امامزادگان توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام عادل عنوان کرد: مخاطبان رادیو گفت‌وگو و خیرین برای مشارکت در این طرح می‌توانند به سایت سازمان اوقاف مراجعه کنند و در بخش میز خدمت، امامزاده محل شهر خود را انتخاب و وجه مورد نظر را به عنوان خیر مقید واریز کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه امسال امکان برگزاری مراسم حضوری در ماه مبارک رمضان وجود ندارد، گفت: جلسات قرآن و کرسی‌های تفسیر قرآن در مساجد و امام‌زادگان هر ساله رونق داشت و مردم هم بهره می‌بردند، اما امسال با هماهنگی مراکز صدا و سیمای استان‌ها مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم بدون حضور مستمعان و از شبکه‌های استانی پخش خواهد شد.

حجت الاسلام عادل اضافه کرد: مناجات خوانی در لحظه سحر و افطار نیز بدون حضور مستمعین و از شبکه‌های استانی پخش می‌شود ضمن اینکه هر یک از بقاع متبرکه سطح یک و دو نیز کانال پیام‌رسان دارند و برنامه‌های مسابقات فرهنگی و قرآنی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.