وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

سامانه خیریه

سامانه خیریه چیست؟

سامانه خیریه به منظور مدیریت مستمر و همچنین ارتباط دو سویه موسسات نیکوکاری با نیکوکاران ایجاد شده است. به صورت کلی سامانه های خیریه سبب افزایش بهره‌وری، افزایش درآمد، کاهش هزینه پرسنل و فرآیند های داخلی موسسات نیکوکاری نیز میگردد.

اما نکته حائز اهمیت آن است که یک سامانه خیریه خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های یک سامانه های خیریه

  1. ایجاد بستر پرداخت الکترونیک:

باید بتواند بستر پرداخت الکترونیک را با استفاده از درگاه های پرداخت بانکی و یا واسط فراهم آورد. در اینصورت تمام نیکوکاران شما میتوانند بدون محدودیت به موسسه شما کمک کنند.

  1. ایجاد بستر اعتمادسازی نیکوکاران:

باید بتواند با دادن امکاناتی همچون پنل کاربری نیکوکاران و یا ارسال نتایج پرداخت از طریق ارسال پیامک، این حس را به نیکوکاران منتقل کند که برای موسسه ای که کمکش را به آن پرداخت میکند ارزشمند است. این حس خوب میتواند سبب شود نیکوکاران موسسه شما با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به پرداخت نماید و حتی به وسیله معرفی نیکوکاران جدید توسط نیکوکاران قدیمی، افزایش تعداد نیکوکاران را نیز به همراه دارد.

  1. ارائه روش های گوناگون پرداخت برای خیرین:

این سامانه ها باید قادر باشند روش های گوناگون پرداخت را برای خیرین ایجاد نمایند تا در هر زمانی و با هر روشی که نیکوکار شما قصد پرداخت داشت به فکر موسسه شما بیفتد. روش هایی همچون: درگاه پرداخت، اپلیکیشن های pwa ، اپلیکیشن های موبایلی، لینک پرداخت، پرداخت حضوری، کارت به کارت و…

  1. باید بتواند پتانسیل های داوطلبانه نیکوکارانتان را به شما نشان دهد:

یک سامانه خیریه خوب باید بتواند علاوه بر ثبت و نگهداری پتانسیل های داوطلبانه نیکوکاران، اقدام به ثبت جزئیات فعالیت های داوطلبانه نیکوکاران را برای شما فراهم آورد.

    ۵.  سوابق خدماتی که به مددجویانتان میدهید را به شما ارائه دهد:

سامانه خیریه شما باید توانایی این را داشته باشد تا برای هریک از مددجویانتان یک پرونده الکترونیک تشکیل دهد تا به واسطه کدینگ و ثبت اطلاعات مددجویان در آن پرونده بتوانید سوابق خدمات ارائه شده به هر یک از مددجویان را مشاهده نموده و همچنین تمام اطلاعات مددجویان را نیز در این پرونده الکترونیکی مددکاری درج نمایید.

 

نکته بسیار بسیار مهم در انتخاب یک سامانه خیریه، آن است که شرکت ارائه دهنده آن شناخت و سابقه دقیق و طولانی در زمینه موسسات نیکوکاری داشته باشد و از این نظر، نیازمندی های موسسات نیکوکاری به خوبی بشناسد و با نگاه به علم مددکاری اجتماعی موضوع اقدام به تولید یک نرم افزار مدیریت خیریه کرده باشد.

 

آیا سامانه خیریه ای که تمام این ویژگی ها را داشته باشد، وجود دارد؟

بله، شرکت آرشیت مهر رایانه پس از تولید سه نسل نرم افزار خیریه و کار با بیش از ۲۰۰ موسسه نیکوکاری و همچنین سابقه ای ۱۵ ساله در موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد، اقدام به تولید سامانه خیریه آرشیت نموده است که علاوه بر مدیریت کامل تمام فرآیند های موسسات نیکوکاری، سبب ایجاد بستر پرداخت برای نیکوکاران و همچنین اعطای حساب کاربری به نیکوکاران و بستر اعتماد سازی خیرین شده است.

این نرم افزار در حال حاضر در بیش از ۲۰۰ موسسه نیکوکاری سراسر کشور و با ماموریت های گوناگون در حال استفاده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.