وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک ماهیانه ۱۰۰میلیارد تومانی بهزیستی به موسسات خیریه غیردولتی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، رئیس سازمان  بهزیستی کشور ظهر امروز وارد شهرستان طبس شد و مورد استقبال مسئولان قرار گرفت.

وی پس از زیارت قبور شهدا  از موسسه خیریه خانه نرگس بازدید کرد و اظهار داشت: سازمان بهزیستی از قابلیت دختران و پسران بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری این سازمان به عنوان مشاور استفاده می‌کند.

وحید قبادی دانا، آموزش و تجربه زندگی در مراکز شبه خانواده بهزیستی برای فرزندان همراه با فراهم کردن شرایط آموزش مهارت‌های زندگی و تحصیل را از جمله برنامه‌های انجام شده ذکر کرد و گفت: سازمان بهزیستی از قابلیت دختران و پسران بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری این سازمان به عنوان مشاور استفاده می‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی برنامه خود در طبس در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: در کشور ۳۴ شیرخوارگاه و خانه نوباوگان داریم که کودکان از بدو تولد تا سه سالگی در این مراکز نگهداری می‌شوند.

وی با بیان اینکه بهزیستی در سطح کشور حدود ۶۵۰ مرکز شبه خانواده دارد که ماهانه به ازای هر کدام از فرزندان مبالغی را به عنوان یارانه به مجموعه‌هایی که متولی اداره این خانه‌ها هستند پرداخت می‌کند و از اردیبهشت‌ ماه امسال هم به صورت متمرکز این مبالغ بر روی کارت‌های مربوطه شارژ شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سعی بر این است تسهیلات و شرایطی را فراهم کنیم که استعداد‌های فرزندان زیرپوشش بهزیستی و پتانسیل‌هایی که دارند شناسایی شده و در زمینه‌های ورزشی، علمی و حرفه آموزی استعداد‌ها بارور شود و تلاش می‌کنیم حدود ۷۰۰ فرزندی که در سال به سن ۱۸ سالگی می‌رسند برایشان طرح و برنامه داشته باشیم.

قبادی دانا افزود: هم‌اکنون حدود ۹۳ درصد فعالیت‌های سازمان تصدی‌گری مطابق قانون به عهده خیریه‌ها و موسسات غیر دولتی گذاشته شده و سازمان بهزیستی کمک‌های دولتی را در قالب یارانه‌ها به این مجموعه‌ها به صورت ماهانه پرداخت می‌کند.

وی گفت: تقریبا حدود ۱۰۰ میلیارد تومان مجموع مبلغ یارانه‌های پرداختی است که در قالب پرداخت‌های متمرکز در کشور ماهانه توسط سازمان بهزیستی در زمینه‌های مختلف پرداخت شده است.

قبادی‌دانا افزود: برای مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان، بیماران روانی مزمن، بیماران ذهنی و جسمی حرکتی افزایش ظرفیت یارانه برای استان خراسان جنوبی را خواهیم داشت.

گفتنی است در استان خراسان جنوبی ۲۱ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.