وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

انجام پنج هزار بازرسی از صنوف استان مرکزی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: پنج هزار بازرسی از صنوف این استان با هدف کنترل و پیشگیری از پیامدهای ویروس کرونا با مشارکت ۵۳ تیم نظارتی انجام شد.

سید«احمد سجادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۸۸ بازرس از سازمان‌های مردم نهاد، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اصناف در این بازرسی مشارکت فعال داشتند.

وی اظهار داشت: ۳۹۲ اخطار و ۲۱ مهر و موم در این نظارت به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی اعمال شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: گروه های بازرسی مساجد، کارگاه ها، فروشگاه‌ها، پمپ بنزین‌ها، نانوایی، کافی نت و مطب‌ها را کنترل و موارد لازم را متذکر شدند.

سجادی افزود: استفاده نکردن از تجهیزات حفاظتی، سهل انگاری در قبال ضدعفونی سطوح و رعایت نکردن پروتکل‌های تخصصی از علت‌های اخطار و مهر و موم در واحدهای صنفی استان است.

وی اظهار  داشت: اثرگذاری اقدام مسئولان برای مقابله با شیوع کرونا منوط به مشارکت حداکثری شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: ۱۰ تیم نظارتی بازرسان در مرحله اول طی ۴۵ روز با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و مرکز بهداشت بر اصناف اراک نظارت کردند.

سجادی افزود: اصناف استان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیازمند کنترل و نظارت بیشتری هستند که ضروری است تا به آنان آموزش‌های لازم داده شود.

وی اظهار داشت: در روزهای آغاز ویروس کرونا مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می کردند بودند اما اکنون با تذکر و بازرسی‌های متوالی مشارکت مردم بهتر شده است.

۴۰۰ سازمان مردم نهاد در بخش‌های مختلف سلامت، خیریه، فرهنگی، محیط زیست و امور اجتماعی در نقاط مختلف استان مرکزی فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید