وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

خیریه آبشار عاطفه ها طرح هبه نیازمندان را اجرایی کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، داوود نوری با اشاره به اجرای طرح هبه برای کمک به مردم محروم و مستضعف، اظهار کرد: این طرح از سال ۸۷ شروع به کار کرد وشهرداری تهران تصمیم گرفت اجناسی را که دیگر افراد از آن استفاده نمی‌کنند جمع آوری کرده و در اختیار نیازمندان قرار دهد.

وی با بیان اینکه این طرح با استقبال خوبی روبه رو بوده است گفت: سال گذشته ۱۸ هزار و ۶۶۲ قلم کالا شامل لوازم خانگی چون یخچال، فرش، لباسشویی، بخاری و غیره توسط مردم به شهرداری اهدا شد همچنین در سال ۹۶ نیز ۲۴ هزار و ۲۱۵ قلم کالا جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع شد.

معاون رفاه و مشارکت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی بیان کرد: طرح هبه امسال با کمک خیریه ها از جمله خیریه آبشار عاطفه ها در حال اجراست و شهرداری یک تسهیل گر در این زمینه است تا این کار بهتر و با دقت بیشتر انجام شود.

معاون رفاه و مشارکت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی با اشاره به بخش دیگری از خدمات این سازمان در جهت سامان‌دهی و نگهداری از افراد بی‌خانمان و در معرض آسیب اظهار کرد: در مناطق مختلف شهر تهران، سامان‌سراهایی برای نگهداری در افراد بی‌خانمان یا خیابان‌خواب در نظر گرفته شده است که دو سامان‌سرا ویژه بانوان و مابقی برای آقایان است.

وی افزود: این سامان‌سراها در حدود دو هزار نفر ظرفیت دارند که به خصوص در ایام سرد سال و ضرورت توجه بیشتر به افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب، گشت‌های سازمان خدمات اجتماعی این افراد را از خیابان‌ها جمع‌آوری و به سامان سراها منتقل می‌کنند.

نوری با اشاره به اینکه در بحث تامین غذای گرم برای این افراد و ارائه خدمات تخصصی پزشکی، مشاوره‌ای و غیره نیازمند مشارکت سازمان‌های مردمی و خیریه‌ها هستیم، تصریح کرد: هم در بحث نگهداری و جذب افراد بی‌خانمان، معتاد یا کارتن خواب و هم در بحث حمایت‌های بعدی از این افراد نیازمند مشارکت خیریه‌های مردمی هستیم.

نوری به موضوع مدارس پرتو برای کودکان کار نیز اشاره کرد و گفت: کارها و اقدامات وسیع تری در سازمان خدمات اجتماعی شهرداری از جمله مرکز پرتو برای نگهداری کودکان کار و غیره وجود دارد که امیدواریم با تعامل بیشتر با خیریه‌هایی نظیر آبشار عاطفه‌ها بتوانیم اقدامات بیشتری را برای کمک به جامعه داشته باشیم.

معاون سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان از مشارکت جدی این سازمان در برگزاری نشست بین‌المللی خیریه‌ها و نیکوکاران حامی ایتام و محرومان که قرار است آبان‌ماه امسال به همت خیریه آبشار عاطفه‌ها در تهران برگزار شود، خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.