وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

چگونگی رفتار بریتانیا با پناهندگان کشور های مختلف

خیریه هشدار می دهد که با پناهندگان اوکراین و افغانستان رفتار متفاوتی صورت گرفته است.

یک موسسه خیریه که به پناهندگان کمک می کند، گفته است که تفاوت زیادی در نحوه کمک بریتانیا به مردم کشورهای مختلف وجود دارد.

موسسه خیریه پروژه بندر گفت که بسیاری از اوکراینی ها بلافاصله وضعیت پناهندگی دریافت کردند و در خانه های مردم زندگی کردند، اما افغان ها ماه ها در هتل ها رها شدند.

رابرت باکلند، نماینده مجلس در پاسخ به این سوال گفت: تمایل زیادی برای پذیرش پناهندگان، از هر کجا که باشند، وجود دارد.

وزارت کشور گفت که به هر دو کمک می کند و “اشتباه است که این گروه های آسیب پذیر را در برابر یکدیگر قرار دهیم”.

خانم گرت گفت که نباید “سلسله مراتب شایستگی” وجود داشته باشد، اما تفاوت ها در ادغام پناهندگان در جامعه بریتانیا “در چند ماه گذشته به شدت مورد توجه قرار گرفته است”.

او گفت که برخی از پناهندگان اوکراینی توانستند از طریق طرح هایی که توسط دولت ایجاد شده بود وارد کشور شوند، در حالی که برخی دیگر هیچ مسیر امنی نداشتند.

همچنین افزود که به برخی از افغان ها که در هتل ها اسکان داده شده بودند، فقط ۸ پوند در هفته کمک هزینه داده شد.

او گفت: ما می‌خواهیم مردم در جایی زندگی امن داشته باشند که در معرض جرم و جنایت قرار نگیرند یا در معرض خطر استثمار به روش‌های دیگر نباشند، اما وقتی مردم را با چنین وسایل محدودی در چنین فقری نگه می‌داریم، می‌ترسم که چنین اتفاقی بیفتد.

این موسسه خیریه مستقر در سویندون گفت که در حال حاضر از ۱۲۰۰ پناهجوی تازه متولد شده تا ۷۶ سال از ۵۵ کشور از جمله روسیه و اوکراین حمایت می کند.

پناهندگان از افغانستان می توانند از طریق پالیسی جابجایی و کمک در افغانستان (ARAP) و طرح اسکان مجدد شهروندان افغان (ACRS) حمایت دریافت کنند.

پناهندگان اوکراینی می توانند از طریق طرح Homes for Ukraine کمک بگیرند.

وزارت کشور گفت: «تهاجم وحشیانه پوتین به این معنی است که ما باید به سرعت برای راه‌اندازی طرح خانواده اوکراین و طرح خانه‌هایی برای اوکراین حرکت کنیم تا مردم بتوانند در بریتانیا امنیت پیدا کنند.

«در عین حال، حمایت از افرادی که تحت طرح‌های ARAP و ACRS هستند، از جمله رسیدگی به پرونده‌ها، ادامه دارد.

در حال حاضر یک مسیر امن و قانونی جهت اسکان مجدد در بریتانیا برای ۲۰۰۰۰ زن، کودک و سایر گروه های در معرض خطر فراهم خواهند شد و تلاش می کنیم تا در سریعترین زمان ممکن اسکان برای همه افراد فراهم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.