وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۲۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد

قم – رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش این مرکز تا پایان امسال در سراسر کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر ، سید پرویز فتاح ظهر چهارشنبه در دیدار با آیت الله اعرافی که در سالن جلسات دفتر مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، گفت: خوشبختانه صف درخواست جهیزیه برای مددجویان در کشور به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته کمیته امداد با ایجاد اشتغال موجب خودکفایی بسیاری از مددجویان شد، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی سال جاری ۶۲۰ هزار خانوار به جمعیت کمیته امداد اضافه شده است .

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار به تلاش کمیته امداد بیمه شده اند، گفت: متاسفانه در زلزله کرمانشاه منزل ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد ویران شد که منازل آنها را بازسازی کردیم.

وی با بیان اینکه مستمری مددجویان تحت پوشش در ابتدای هر ماه پرداخت می شود، اظهار داشت: حقوق کارمندان کمیته امداد پس از پرداخت مستمری مددجویان که از منابع غیز از این مستمری است، پرداخت می شود.

فتاح بیان کرد: خوشبختانه کمک های مردم در استان قم به کمیته امداد برای خدمت رسانی به محرومان جامعه از میانگین کشوری بیشتر است.

هر یتیم در قم ماهانه ۳۲۰ هزار تومان دریافت می کند

وی با بیان اینکه هر یتیم ماهیانه بیش از ۲۲۰ هزار تومان در سراسر کشور دریافت می کند، افزود: مبلغی که ماهیانه هر یتیم در استان قم دریافت می کند با کمک های مردمی به بیش از ۳۲۰ هزار تومان رسیده است .

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: کمیته امداد، موسسات خیریه را رقیب خود نمی داند زیرا این موسسات در تلاش برای رفع مشکلات مردم هستند و حتی کمیته امداد در صورت توان از آن ها حمایت می کند اما اجازه توسعه اداری را نیز نمی دهد.

وی گفت: ۶۲ درصد از سرپرست خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد را بانوان تشکیل می دهند.

فتاح با بیان اینکه ۳۳۰ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند، افزود: امسال ۱۵۰ نفر از اعضای کمیته امداد رتبه زیر هزار کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد تا پایان امسال برای مددجویان ۲۰ هزار واحد مسکونی ایجاد می کند، افزود: ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به کمیته امداد واگذار شده که در حال ساخت و تکمیل این واحدها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار
  • ۲۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد