وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

احتمال خروج بیل گیتس از لیست افراد ثروتمند جهان

میلیاردرها ثروت خود را از دست می دهند، اما این فقط به دلیل سقوط سهام نیست – برخی از آنها پول خود را می دهند.
بیل گیتس متعهد شد آنقدر پول بدهد که در نهایت از لیست افراد ثروتمند جهان خارج شود. طرح او در حال حاضر کار می کند.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت گیتس در سال جاری تا به امروز ۲۵.۸ میلیارد دلار کاهش یافته است و به ارزش خالص ۱۱۲ میلیارد دلار رسیده است. بنیانگذار شرکت مایکروسافت اکنون پنجمین فرد ثروتمند جهان است که در ابتدای سال از رتبه چهارم سقوط کرده است.

اما ثروت رو به کاهش گیتس عمدتاً یک فرود کنترل شده است. در ۱۳ جولای، گیتس اعلام کرد که ۲۰ میلیارد دلار به بنیاد بیل و ملیندا گیتس کمک کرده است، که برای سقوط او در رتبه‌بندی کافی بود.

گیتس در توییتی نوشت که قصد دارد «تقریباً تمام دارایی‌ام را در اختیار بنیاد بگذارد. من از فهرست ثروتمندترین افراد جهان پایین می‌روم و در نهایت از فهرست ثروتمندترین افراد جهان خارج خواهم شد.»

همانطور که به آینده نگاه می کنم، قصد دارم تقریباً تمام ثروت خود را به بنیاد بدهم. من از لیست ثروتمندترین افراد جهان پایین می‌روم و در نهایت از لیست خارج خواهم شد.

بنیاد گیتس نیز اخیراً یک هدیه سالانه ۳.۱ میلیارد دلاری از وارن بافت، رئیس برکشایر هاتاوی دریافت کرده است که اکنون مجموعاً ۳۵.۷ میلیارد دلار به این سازمان بشردوستانه داده است. بافت متعهد شده است که تا پایان عمر خود ۹۹ درصد از ثروت خود را واگذار کند.

کمک های مالی ماه گذشته بافت – که مجموعاً به ۴ میلیارد دلار رسید، از جمله هدیه ۳.۱ میلیارد دلاری به بنیاد گیتس – برای سقوط رئیس برکشایر هاتاوی به رتبه ششم در رده بندی بلومبرگ در آن زمان کافی بود. بافت اکنون از ۲۱ جولای در جایگاه هفتم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.