وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

فتاح: ما رقیب موسسات خیریه نیستیم

رئیس کمیته امداد گفت: ما خود را رقیب موسسات خیریه نمی دانیم چراکه آن ها نیز به دنبال رفع نیاز و مشکلات مردم هستند و از برخی از آن ها حمایت هایی شده است.
به گزارش جهان نیوز ، سید پرویز فتاح ظهر امروز در دیدار آیت الله اعرافی که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور برگزار شد، با اشاره به مشارکت کمیته امداد در حادثه زلزله کرمانشاه اظهار داشت: دو هزار و ۵۰۰ منزل مسکونی افراد تحت پوشش کمیته امداد در حادثه زلزله کرمانشاه تخریب شد که در طی ۹ ماه این منازل بازسازی و تحویل مددجویان شد.

وی با بیان اینکه تهیه جهیزیه برای مددجویان در کل کشور به پایان رسیده است، ابراز کرد:
امسال ۶۲۰ هزار خانوار جدید به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد اضافه شده است.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه در سال گذشته با اشتغال زایی های انجام شده بخش از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد کاهش یافت، تصریح کرد: ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار به همت کمیته امداد بیمه شده اند.

وی با اشاره به اولویت پرداخت حقوق مستمری بگیران نسبت به حقوق کارکنان کمیته امداد عنوان کرد: به هیچ وجه اجازه توسعه اداری در کمیته امداد را نمی دهیم ، همچنین ما خود را رقیب موسسات خیریه نمی دانیم چراکه آن ها نیز به دنبال رفع نیاز و مشکلات مردم هستند.
فتاح به حمایت از برخی موسسات خیریه در کشور اشاره کرد و گفت: ۶۲ درصد سرپرست های خانواده های تحت پوشش بانوان هستند، همچنین ۳۳۰ هزار دانش آموز عضو کمیته امداد هستند و امسال ۱۵۰ نفر از این دانش آموزان رتبه های زیر هزار کسب کرده اند.
وی با بیان اینکه ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر توسط کمیته امداد در حال ساخت و تحویل به مددجویان است، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور آماده تحویل به مددجویان شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به مشارکت بالای مردم قم به این نهاد ابراز کرد: نقدینگی مردم قم از میانگین کشوری بالاتر است که این موضوع سبب شده حقوق ماهیانه یتیمان که در کشور ۲۲۰ هزار تومان بوده در قم به ۳۲۰ هزار تومان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید