وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

شهرتی فر : بعضی از موسسات خیریه دکان باز کرده اند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اذربایجان شرقی با انتقاد از عملکرد پاره ای از موسسات خیریه، گفت: متاسفانه بعضی از این موسسات برای خود دکان باز کرده اند که لارم است هیات نظارت بر سمن ها به این مساله رسیدگی کند.

به گزارش وقت نیوز به نقل از ایرنا رحیم شهرتی فردر نشست شورای مشارکت های مردمی استان، اظهار داشت: چنین موسساتی دختر، عروس و فامیل خود را در آنجا به کار گرفته اند و زمانی هم که عملکردشان را بررسی می کنیم مبلغ کمک مردمی تنها به اندازه حقوق این افراد می شود.
وی اظهار داشت: دولت در حال انجام وظایف خود می باشد و هر کاستی هم که وجود داشته باید جبران شود، اما چنانچه بخش خصوصی و مردم به صورت مکمل در کمک رسانی حضور نداشته نباشند، کارها ناقص خواهد ماند.
شهرتی فر ادامه داد: امر مبارکی است که دولت و سازمان های دولتی به سوی مشارکت های مردمی حرکت می کنند چون صرفا با حضور دولت نمی توان تمام کارها را انجام داد.
وی با اشاره به اینکه نوع و نحوه مشارکت های مردمی در تبریز شرایط متفاوتی دارد، افزود: به این مساله که مشارکت مردمی در آذربایجان و تبریز ریشه دار است، واقفیم؛ البته بدون گدا بودن این شهر به دلیل مشارکت و عملکرد گذشتگان می باشد.
شهرتی فر با بیان اینکه شورای مشارکت شهرستان ها باید فعال شوند، یاداور شد: توانمند سازی افراد تحت پوشش بهزیستی باید در اولویت باشد تا به جای هزینه کرد، سرمایه گذاری برای این افراد رخ دهد.
وی به ظرفیت خیرین خارج از کشور اشاره کرد و گفت: بانک اطلاعات برای این خیرین مورد نیاز است تا تبریزی ها و آذری زبانانی که در سراسر دنیا افراد موفقی هستند، شناسایی و اطلاعات شان ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید