وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۴.۵ میلیارد تومان توسط مراکز خیره سمنان جمع‌آوری شد

سمنان – فرماندار سمنان بابیان اینکه ۳۰ موسسه خیریه در این شهرستان فعالیت دارند، گفت: این مراکز در نیمه نخست سال جاری توانسته‌اند چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول جمع‌آوری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید عباس دانایی صبح پنج‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی و ستاد ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی سمنان به میزبانی فرمانداری ضمن بیان اینکه ۳۰ موسسه رسمی خیره در مرکز استان توانسته‌اند در شش‌ماهه نخست سال جاری ۴.۵میلیارد تومان پول جمع‌آوری کنند، تأکید کرد: این مشارکت‌ها نشان از توانمندی‌های خیریه‌ها دارد که باید بیش از گذشته موردحمایت قرار گیرند.

وی بابیان اینکه درآمدهای ناشی از کمک‌های مردمی مانند خیریه‌ها، مراکز نیکوکاری، اکرام ایتام، زکات و … برای توانمندسازی و خوداتکایی افراد تحت پوشش، درمان و کمک به نیازمندان صرف می‌شود، افزود: دو هزار و ۵۰۰ نفر در یک هزار و ۳۸۸ خانوار تحت پوشش کمیته امداد سمنان هستند.

فرماندار سمنان با تاکید بر ضرورت توانمندی مددجویان، گفت: تغییر رویکرد موسسات خیریه به توان‌افزایی و توان اصلاحی در سال ۹۷ در مرکز استان نوید راهی درخشان را می‌دهد. دانایی از تقسیم خدمات بسته‌های حمایتی بین نیازمندان و متکدیان از سوی مراکز حمایتی خبر داد و گفت: در راستای طرح ساماندهی متکدیان ۱۸۵ متکدی در یک‌سال گذشته جمع‌آوری شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید