وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

فراهم سازی زمینه گسترش مراکز جامع خیریه و مردمی الزامی است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز جمعه در مجمع عمومی مرکز خیریه جامع توانبخشی شبانه روزی معلولین اراک اظهار داشت: جا دارد اینگونه مراکز خیریه که خدمات بسیار ارزشمندی را به جامعه ارائه می کنند افزایش یابند و البته این نافی وظایف دولت در کمک به اقشار مختلف از جمله معلولان، سالمندان و… نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: خوشبختانه در استان مرکزی تجربه خوبی در رابطه با اقدامات موثر موسسات و مراکز مردمی در اجرای پروژه های بزرگی همچون پروژه توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری و… وجود دارد.

کریمی بیان کرد: جمعیت کشور در حال حاضر رو به پیری است و در این شرایط، بایستی خدماتی را برای این جمعیتی که رو به سالمندی می رود تدارک ببینیم و قطعا وجود و گسترش مراکز خیریه و مردمی در این زمینه نیاز است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان ساخت: جوانان ما باید در مراکزی همچون مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و… حضور یابند تا از مشکلات این اقشار آگاه شوند و از این رهگذر زمینه شکرگزاری و انگیزه بیشتر آنها برای تلاش و خدمت به جامعه فراهم شود.

وی تصریح کرد: در رابطه با سالمندی و معلولیت، مبحثی به عنوان طب سالمندی و معلولان به عنوان یک تخصص مطرح است که در این زمینه ضعیف هستیم و در استان مرکزی تنها یک متخصص در رابطه با طب سالمندی وجود دارد که باید برای افزایش پزشکان دارای این تخصص اقدام شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: اینگونه مراکز و حامیان آنها و خیران این حوزه ها بایستی در سطح ملی شناسانده و معرفی شوند تا زمینه گسترش اینگونه اقدامات فراهم شود و علاوه بر آن، یکی از راهکارها در راستای همراهی با این مراکز، می تواند اختصاص موقوفات به اینگونه فعالیت ها باشد.

کریمی اضافه کرد: اگر توجه لازم به این مراکز صورت پذیرد و حمایت مطلوب انجام شود، قطعا شاهد افزایش چنین مراکز مردمی که در حقیقت خدمت ارزشمندی را به جامعه ارائه می کنند، خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید