وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۵۵ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در استان زنجان آماده افتتاح است

زنجان – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از وجود ۲۰ خیریه سلامت در استان زنجان خبر داد و گفت: ۵۵ پروژه در حوزه بهداشت و درمان آماده افتتاح در استان زنجان است. به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه جمعه در حاشیه اولین جشنواره مردمی «آیین محبت»، در جمع خبرنگاران، افزود: دانشگاه علوم پزشکی به دنبال حمایت از مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد بوده است.

وی اظهار کرد: مطالبه گری در حوزه سلامت به مشارکت بیشتر مردم، دولت‌ها، حکومت‌ها منجر می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: اجتماعی کردن سلامت از اهداف امسال دانشگاه علوم‌پزشکی است و امروز در کنار سلامت جسمی باید به‌سلامت روانی نیز اهمیت داده شود.

قزلباش به پروژه‌های حوزه درمان در استان اشاره کرد و افزود: ۵۵ پروژه در حوزه بهداشت و درمان آماده افتتاح در استان زنجان است. وی ابراز کرد: کلینیک تخصصی شفا، ام آر آی بیمارستان الغدیر شهرستان ابهر، رادیوتراپی بیمارستان ولیعصر (عج) و بخش زنان و زایمان آیت‌الله موسوی و ولیعصر (عج) که به‌زودی بهره‌برداری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: پروژه‌های قابل‌توجهی در حوزه سلامت در استان زنجان در دست احداث است که با افتتاح این پروژه‌ها تحول بزرگی در حوزه درمان استان ایجاد می‌شود.

قزلباش از وجود ۲۰ خیریه سلامت در استان زنجان خبر داد و گفت: خوشبختانه فعالیت این خیریه‌ها در استان بسیار خوب است. رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان تاکید کرد: فعالیت انجمن‌های خیریه باید مناسب‌سازی شود.

قزلباش با اشاره به اینکه این جشنواره در گام اول اهداف مهمی را دنبال می‌کند که امیدواریم بتوانیم با برگزاری آن به این مهم دست یابیم، افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری چنین جشنواره‌هایی، آشنایی انجمن‌های خیریه با یکدیگر و نیز ارائه تجربیات فعالان این عرصه است.

وی با یادآوری اینکه اولین جشنواره مردمی آیین محبت که در اولین روز خود با استقبال مردم روبه‌رو بود، قرار است تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ادامه داشته باشد، تصریح کرد: بی‌شک با توجه به اهدافی که از برگزاری این جشنواره در نظر گرفته شده است، می‌توان پیش‌بینی کرد که به واسطه برگزاری آن و استقبالی که از سوی مخاطبان صورت می‌گیرد، عرصه خوبی برای فعالیت خیرین در این عرصه باشد.

قزلباش با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان این است که خدمات ارائه شده در این حوزه باید متناسب و در چارچوب نیازهای مردم باشد، اظهار کرد: بی‌شک همه ما به این موضوع واقف هستیم که در فعالیت برخی از خیریه‌ها موازی‌کاری‌هایی وجود دارد که می‌توان با برگزاری چنین جشنواره‌هایی و فراهم کردن فرصتی مناسب برای هم‌افزایی این بخش، نسبت به مناسب‌سازی فعالیت‌ها اقدام کرد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با تاکید بر اینکه انجمن‌های خیریه به دلیل جایگاه ارزشمندی که در بین مردم دارند، می‌توانند از این ظرفیت استفاده کرده و فعالیت‌های موثرتری برای مردم انجام دهند، افزود: یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم‌پزشکی استان با توجه به نزدیکی ماه رمضان، آموزش نوع تغذیه و مصرف دارو است که باید در این زمینه از ظرفیت رسانه‌ها به خوبی استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید