وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

سامانه یکپارچه خیریه های کشور در ارومیه رونمایی شد

ارومیه – با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نخستین سامانه یکپارچه خیریه های کشور در ارومیه رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رادفر بعد از ظهر شنبه در آیین رونمایی از این سامانه افزود: ساماندهی و توزیع عادلانه خدمت به نیازمندان در جامعه از جمله اهداف این طرح به شمار می رود.

وی افزود: حفظ کرامات انسانی، جلب اعتماد مردمی، شناسایی موسسه های خیریه و تهیه بانک اطلاعانی از موسسه ها و نیازمندان از دیگر اهداف راه اندازی این سامانه است.

رادفر با بیان اینکه با راه اندازی این سامانه از سوء استفاده برخی افراد که از چندین سازمان و ارگان کمک و حمایت مالی دریافت می کردند، جلوگیری می شود افزود: ۵۲ موسسه مردم نهاد در بخش خیریه و کمک به نیازمندان در این استان مشغول فعالیت هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: از این تعداد سازمان مردم نهاد ۱۸ مورد در ارومیه قرار دارد و می توانند به صورت آزمایشی از این سامانه برای ارایه خدمات بهتر به نیازمندان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه موسسه های خیریه در سامانه نام نویسی و اسامی افراد بهره مند از امور خیریه را در این آن ثبت می کنند گفت: بعد از ثبت اسامی مشخص می شود که افراد نیازمند از چند جا و چه میزان خیریه دریافت کرده اند تا هیچ گونه سوء استفاده ای صورت نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید