وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

افتتاح سامانه حامی ویژه موسسات خیریه با حضور محسن رضایی

به گزارش تهران ۲۴ ،  از روابط عمومی مجمع  تشخیص مصلحت نظام ؛ محسن رضایی دبیر مجمع عصر روز دوشنبه پنجم آذرماه از موسسه خیریه بنیاد دانش بازدید کرد.

رضایی در جمع نیکوکاران حامی تحصیل دانش آموزان یتیم با تشکر از جمع خیرین بنیاد دانش گفت: انقلاب ما پایان وضعیتی سیاه و آغازگر یک وضعیت مطلوب باشد. دویست سال عقب ماندگی با انقلاب ۲۲ بهمن متوقف شد فعالیتهای جبران عقب ماندگی و آبادانی خرابه های به جا مانده از قبل با کمک مردم آغاز شد. در دوران دفاع مقدس بود که دولت و نیروهای مسلح به این نتیجه رسیدند که مردم و جوانان می توانند، گره گشایی کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گنج های فراوانی در دل مردم هستند و دوستانی که به دولتگرایی و توسعه دولتی دل بسته اند، از توان مردم خبر ندارند. خیریه ها نیز ظرفیت فراوانی دارند که ستاد توانمندسازی محرومان به دنبال استفاده و توان افزایی خیریه های کشور است.

رئیس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور گفت: توانمندسازی محرومان به آبادانی کشور منجر می شود و این ستاد می تواند یاری گر و هماهنگ کننده خیریه های گسترده در سطح کشور باشد. ما احساس کردیم که نیازمند یک پنجره واحد برای همه خیریه ها در کشور هستیم و نام آن را امید گذاشته ایم که ان شاء الله هیچ محرومی از در هیچ خیریه ای ناامید بر نخواهد گذشت.

رضایی گفت: شما باید فراتر از تربیت ذهنی دانش آموزان و دانشجویان، به مهارت آموزی در زندگی، صنعت و کشاورزی بپردازید و روحیه کار جمعی را در دانش آموزان بالا ببرید. همچنین موضوع آموزش کارآفرینی و خلاقیت را در کنار اهمیت به فن و حرفه آموزی به دانش آموزان یتیم مورد توجه قرار دهید.

در این بازدید، شرافت با ارائه توضیحاتی از مدل فعالیت همیاران و خیرین در موسسه خیریه بنیاد دانش، گفت: بنیاد دانش در راستای ارائه خدمات حمایت تحصیلی از دانش آموزان یتیم بی بضاعت در ۶ دفتر فعالیت دارد و رسیدن به ۱۰هزار دانش آموز تحت پوشش تا سال ۱۴۰۰ از اهداف این موسسه خیریه است.

مدیرعامل موسسه خیریه بنیاد دانش، به مدل آموزشی و حمایت های معیشتی و بهداشتی،درمانی و مکمل این موسسه اشاره کرد گفت: برای ما تربیت نسلی از دانش آموزان آینده ساز برای کشور است. هدف ما مشارکت داشتن در زندگی موفق دانش آموزان یتیم است.

در ادامه این برنامه با حضور  محسن رضایی از سامانه حامی ویژه موسسات خیریه رونمایی شد. از طریق این سامانه، موسسات خیریه، با به اشتراک گذاری اطلاعات مددجویان، امکان ارجاع مددجویان به موسسات دیگر را خواهند داشت. گزارش گیری از خدمات ارائه شده به مددجویان از دیگر مزایای این سامانه است.

دیدگاهتان را بنویسید