وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۷۱۵۸ دانش آموز و دانشجوی کردستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

به گزارش خبرنگار مهر ، رسول شیخی زاده صبح امروز در سومین مرحله جشن عاطفه ها که به صورت نمادین در مدرسه ابتدایی شهیده ناهید فاتحی کرجو سنندج با حضور مسئولان استان برگزار شد، اظهارداشت: در مرحله اول و دوم جشن عاطفه ها که پیش از آغاز سال تحصیلی بود، بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی مردم استان جمع آوری شد.
وی افزود: در مرحله سوم نیز در بیش از هزار مدرسه ابتدایی در سطح شهرستان های استان کردستان جشن عاطفه ها بر پا شده که انتظار داریم حدود ۳۰۰ میلیون تومان دیگر کمک های نقدی و غیرنقدی از سوی مردم نوع دوست استان کمک شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان ادامه داد: در مرحله اول و دوم به محض اتمام جشن و جمع آوری کمک ها، تمامی هدایای جمع آوری شده بین دانش آموزان و دانشجویان شناسایی شده و تحت پوشش کمیته امداد توزیع شد تا برای آغاز سال تحصیلی جدید مشکلی نداشته باشند.
شیخی زاده یادآور شد: در حال حاضر هفت هزار و ۱۵۸ دانش آموز و دانشجو به صورت رستمی تحت پوشش کمیته امداد هستند و تعدادی نیز تحت پوشش بهزیستی و موسسات خیریه هستند و تعدادی نیز تاکنون شناسایی نشده اند.
وی هدف از اجرای مرحله سوم جشن عاطفه ها در مدارس ابتدایی را ترویج فرهنگ انفاق، صدقه، احسان و نهادینه کردن این موضوع بین نونهالان و نوجوانان عنوان کرد و بیان کرد: جشن عاطفه ها، جشن دینی و ملی کشور است که با هدف حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند هر سال برگزار می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان گفت: برگزاری چنین جشن هایی دانش آموزان را به کار خیر و خیرخواهی تشویق کرده و عاطفه ها را پرورش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید