وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک های مردمی به کمیته امداد استان سمنان دو برابر شده است

سمنان- مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه در شش ماهه نخست امسال کمک های مردمی به این نهاد نسبت به سال قبل دو برابر رشد داشت، گفت: ۸۷ درصد تعهد این نهاد در پرداخت زکات محقق شده است.
به گزارش خبرنگار مهر ، سید جواد رضوی ظهر یک شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سالن اجتماعات کمیته امداد سمنان بابیان اینکه کمک های مردمی به کمیته امداد استان طی شش ماهه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد دو برابری داشته است، ابراز داشت: خوشبختانه مردم استان همواره اثبات کردند که در کمک به همنوع از هیچ خدمتی دریغ ندارند و در این راستا یاور کمیته امداد هستند.

وی بابیان اینکه مردم در شش ماهه نخست سال جاری ۷۹ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال زکات پرداخت کردند، افزود: با توجه به اینکه پیش بینی جمع آوری زکات رقمی معادل ۹۲ میلیارد ریال بود این آمار نشان می دهد که ۸۷ درصد تعهد این نهاد محقق شده است.

ایجاد ۳۴۲ فرصت شغلی

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه درآمد صدقات این نهاد طی شش ماهه نخست امسال ۲۱ میلیارد ریال گزارش شده است، ابراز داشت: کمیته امداد جمع آوری صدقات ۴۸ میلیارد ریال را تا پایان سال جاری متعهد شده است که خوشبختانه ازجمله استان های پیشرو در پرداخت های الکترونیک صدقات در کشور هستیم.
رضوی بابیان اینکه طی شش ماهه نخست امسال ۳۴۲ فرصت شغلی در کمیته امداد ایجادشده است، تصریح کرد: این نهاد در نیمسال نخست امسال ۶۳ میلیارد ریال را برای اشتغال زایی اختصاص داده بود ۲۹که میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از منابع قرض الحسنه امداد ولایت و بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال دیگر از منابع بانکی برای این منظور جذب شده است.

وی افزود: کمیته امداد سمنان برای ایجاد اشتغال ۱۵ طرح در بخش کشاورزی، ۱۹۷ طرح در بخش خدمات، ۳۲ طرح حوزه صنایع دستی، ۹۲ طرح دام پروری، دو طرح شیلات و چهار طرح صنعت و معدن را اجرا کرده است که نظارت بر آن ها در دستور کار قرار دارد.

خرید ۳۱ واحد مسکن برای مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه ۲۱ هزار و ۲۱۰ نفر در استان تحت پوشش این نهاد قرار دارند، ابراز داشت: از این تعداد ۵۵درصد را زنان سرپرست خانوار شامل می شود که برنامه ریزی برای توانمندسازی آن ها در دست پیگیری است.
رضوی بابیان اینکه ۱۶۶ واحد مسکن در مدت شش ماهه مقاوم سازی و بهسازی شده است، تصریح کرد: یکی از سرفصل های تعیین شده برای کمیته امداد تامین مسکن برای اقشار آسیب پذیر به شمار می رود که در این راستا ۳۱ واحد برای مددجویان نیازمند سرپناه خریداری شده است.
وی از افزایش مراکز نیکوکاری به تعداد ۵۰ واحد در استان سمنان خبر داد و افزود: این در حالی است که سال گذشته تنها ۳۰ مرکز نیکوکاری در استان وجود داشت و این نشان می دهد خیران در موضوعات مختلف درمان، مسکن، کمک هزینه تحصیل و غیره ورود بسیار خوبی رادارند.

دیدگاهتان را بنویسید