وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۱۵۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجادشده است

دامغان – مشاور معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد بابیان اینکه ۲۰ درصد اشتغال کشور از سوی این نهاد ایجاد می شود، گفت: تاکنون ۱۵۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد فراهم شده است.
حمیدرضا حاجی عبدالوهاب در گفتگو با خبرنگار مهر ، ضمن بیان اینکه با اجرای برنامه ها و سیاست های کمیته امداد کشور تاکنون ۱۵۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد تحقق پیداکرده است، ابراز داشت: به دنبال مهارت آموزی و ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان هستیم تا از این طریق ضمن افزایش اشتغال به کاهش نرخ بیکاری در جامعه نیز کمک کنیم.

وی بابیان اینکه اشتغال زایی وظیفه اصلی کمیته امداد نیست، افزود: بر اساس تکلیف به منظور خارج کردن افراد از زیر چتر حمایتی، توانمندسازی خانواده های تحت پوشش از اهداف اصلی کمیته امداد در دستور کار قرار دارد.
مشاور معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد بابیان اینکه ۲۰ درصد ایجاد اشتغال در کشور از سوی این نهاد ایجاد می شود، ابراز داشت: کمیته امداد از سال ۷۴ تاکنون برای ۱.۵ میلیون نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.
حاجی عبدالوهاب از ایجاد کانون خیران اشتغال و کارآفرینی در استان سمنان نیز خبر داد و تصریح کرد: برای تحقق این مهم، هفت محور به عنوان اهداف اصلی این کانون پیش بینی و با این اهداف برنامه های کانون پیگیری و دنبال خواهد شد.

وی افزود: توانمندسازی و اشتغال نیازمندان، شناسایی خیران اشتغال، تعیین گروه ها و جمعیت های خیر اشتغال کارآمد متناسب با جمعیت تحت پوشش سازمان های حمایتی، تعیین جایگاه و سهم گروه ها و جمعیت های خیران اشتغال در اجرای طرح های اشتغال زایی کمیته امداد، تعیین نقش خیرین در افزایش انگیزه های توانمندی محرومان جامعه و بهره برداری بهینه از امکانات موسسات خیریه واجد شرایط در امر اشتغال زایی محرومان از مهم ترین اهداف و شاخصه های کانون خیران اشتغال و کارآفرین است.

دیدگاهتان را بنویسید