وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

کمک ۱۷۰۰ میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، منیژه یوسفی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم تجلیل از خیرین سلامت گروه‎های داوطلب جهادی و موسسات خیریه سلامت استان گلستان اظهار کرد: توسعه جامعه زمانی حاصل می‌شود که انسان سالم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در بحث سلامت باید نیازهای اساسی این حوزه جمع‎آوری شود، دین ما و فرهنگ ما خیراندیش است و چیزی که اهمیت دارد، این است که بتوانیم نیازهای خود را در حوزه سلامت مطرح کنیم.

بیماران سل در استان نیاز به حمایت دارند

رئیس اداره خیرین سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت ادامه داد: بیماری سل در سطح استان گلستان به عنوان یک معضل است و بیماران سل در استان نیاز به حمایت دارند و خیرین را باید به این سمت هدایت کنیم.

یوسفی با بیان اینکه پایگاه‎های درمانی بیشتر استیجاری هستند و شرایط مطلوب را برای مراجعه بانوان باردار به دلیل پله‎های زیاد ندارد، افزود: دانشگاه با  ارتباط با بخش‎های مختلف نیاز حوزه سلامت را استخراج می‎کند و با استفاده از ظرفیت‎هایی که وجود دارد و بخشی از آن خیرین استان هستند، به حل آن اقدام می‎کنند.

وی افزود: در سال ۱۳۹۶ مبلغی بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ارزش آورده خیرین سلامت بوده است، در زلزله کرمانشاه حضور فعال خیرین را شاهد بودیم و خیرین هم به سمت نیازهای واقعی زلزله‎زدگان هدایت شدند و براساس آن ۵۰ خانه بهداشت، هشت مرکز خدمات جامع سلامت و دو بیمارستان توسط خیرین ساخته شد.

۸۹۰ موسسه خیریه سلامت با وزارت بهداشت و درمان در تعامل هستند

رئیس اداره خیرین سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت تاکید کرد:  موسسات خیریه یک ظرفیت بسیار بزرگ است و ۸۹۰ موسسه خیریه سلامت با وزارت بهداشت و درمان در تعامل هستند.

یوسفی با بیان اینکه بالغ بر ۷۰۰ سازمان مردم‌نهاد در بحث‎های مختلف حوزه سلامت با ما همکاری می‎کنند، گفت: خیرین در بخش‎های سلامت روان، اجتماعی و خانواده با دانشگاه علوم پزشکی همکاری دارند.

وی به وجود بیش از ۲۰۰ گروه جهادی سلامت اشاره کرد و افزود: برخی گروه‎ها به مناطق کم‌برخوردار و محروم می‎روند و به مردمان این مناطق خدمات ارائه می‎کنند.

دیدگاهتان را بنویسید