وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

فرهنگ خدمات داوطلبانه را باید ترویج کنیم

اصفهان – معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: فرهنگ خدمات داوطلبانه را باید ترویج کنیم که در این راستا می توان از توان خیریه‌ها و سمن‌ها استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد هاشمی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از اول سال تاکنون بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۷۱ نفر داوطلب فعال در هلال احمر استان اصفهان داشته ایم. وی با بیان اینکه بخشی از داوطلبین هم با وجود اینکه کارت برای آنها صادر شده است و پرونده داوطلبی دارند اما به صورت مستمر مشارکت ندارند، افزود: امسال ۵۷ پروژه حمایتی معیشتی تعریف شده است که در این تعداد پروژه ۷۰۵ نفر داوطلب فعال داریم و ۱۰ هزار و ۸۶۰ بهره ور داریم.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: ارزش ریالی این تعداد پروژه سه میلیارد و ۲۰۰ هزار ریال است. وی با بیان اینکه پروژه ای که ارزش بالای یک میلیون تومان داشته باشد، توسط خود داوطلبان اجرایی می شود، افزود: طرحی در ماه مبارک رمضان به نام سفره مهربانی به اجرا در آمد که در آن بیش از ۱۰ هزار سبد غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

هاشمی بیان داشت: این سبد غذایی شامل برنج، گوشت، مرغ، حبوبات و روغن است که ارزش ریالی آن به ۹ میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان می رسد. وی اعزام کاروان نیکوکاری را یکی دیگر از اقدامات حوزه داوطلبانه دانست و گفت: امسال ۹ کاروان داشتیم که در هر کاروان ۱۴۰ پزشک و پیراپزشک به مناطق محروم اعزام و خدمات بهداشتی و درمانی به افراد نیازمندان توزیع شد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان افزود: ارزش اقتصادی هر یک از کاروان های نیکوکاری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ هزار ریال است.

وی اعلام کرد: برگزاری کارگاه های مهارت زندگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر برنامه های حوزه داوطلبانه است. هاشمی با بیان اینکه هلال احمر حلقه اتصال بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان است، اضافه کرد: هلال احمر بزرگترین NGO است که کار اصلی آن جذب و ساماندهی منابع داوطلبی است. البته تنها منظور منابع مالی نیست و تمام منابع از جمله منابع انسانی را نیز شامل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید