وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

انسجام حلقه مفقوده تشکل‌های مردم‌نهاد و خیریه‌ها در فارس است

پیام فارس – مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس حلقه مفقوده تشکل‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه استان را انسجام و ساماندهی عنوان کرد و گفت: باید با ساماندهی تشکلات و مؤسسات خیریه از انجام کارهای جزیره‌ای و پراکنده جلوگیری کرد زیرا هدف اصلی ما ساماندهی این مؤسسات در قالب قوانین و مقررات است .
به گزارش ایسنا منطقه فارس، بتول معلم دوشنبه ۲۳ مهر در حاشیه بازدید از مؤسسه خیریه ابوالفضل العباس (ع) در جمع خبرنگاران، این مؤسسات را منادیان انسانیت در جامعه توصیف و اضافه کرد: خدمات رسانی مؤسسات خیریه به مردم، بیانگر روح لطیف و بلند آدمی است که در دستگیری از همنوعان خویش از هیچ کوششی دریغ ندارد.
وی افرود: بلنداندیشی که در انسان حاصل می‌شود که داوطلبانه به کمک دیگر آدمیان بشتابد ناشی از تهذیب و پرورش نفس است و با اهتمام بر خوبی‌ها و نیکی ها حاصل می‌شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس ادامه داد: تشکل‌های مردم‌نهاد کسانی هستند که با میل و رغبت و بدون هیچ چشمداشت و منفعتی به انجام کار خیر و مسالمت‌آمیز می‌پردازند و چون مجوزهای خود را قانونمند دریافت می‌کنند مردم شناخت و اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند .
معلم خاطرنشان کرد: با انسجام سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانیم به ایجاد تشکل استانی پرداخته و به برگزاری انتخابات درون استانی هم اقدام کنیم تا تمام فعالیت‌های این موسسات خیریه با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و دولت نیز بهتر بتواند وظیفه نظارتی خود را انجام دهد .
مدیر کل امور اجتماعی استانداری فارس عنوان کرد: نمی‌توان فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد را در جامعه‌ای که خواهان رسیدن به توسعه پایدار است، نادیده گرفت؛ به همین دلیل باید بسترهای مطلوبی برای فعالیت این سازمان‌ها فرآهم شود تا بتوان به سوی توسعۀ پایدار گام برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید