وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

اجرای طرح جمع آوری الکترونیکی صدقات در سال جاری

طرح جمع آوری الکترونیکی صدقات در سال ۱۳۹۷

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،معاون توسعه و مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در نشست تجلیل از خیران شهرستان بافق با اشاره به مشارکت های مردمی تصریح کرد:این مشارکت ها نظیر صدقه، اکرام محسنین، برگزای جشن و مناسبت ها و زکات می باشد. علی محمد ذوالفقاری افزود: با مساعدت و همکاری موسسات خیریه ۳۶ میلیارد تومان اعتبار برای برآورده شدن شش نیاز پایه مددجویان تخصیص یافته است.

وی نیازهای پایه را در حوزه های مسکن، اشتغال، جهیزیه، آموزش، خدمات در حوزه سلامت و معیشت عنوان کرد. معاون توسعه و مشارکت های مردمی کمیته امداد امام کشور همچنین از ادامه همکاری موسسات با این نهاد خبر داد و افزود :جمع آوری صدقات الکترونیکی می شود و این طرح در ابتدا بصورت آزمایشی در چند استان اجرا که با اجرای آن صدقه دادن با گوشی امکان پذیر می شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه ۸۰ درصد مردم توانایی رفع نیاز محرومان را دارند، تصریح کرد: اگر افراد به قدر توانایی که خداوند به آنها داده است در پرداخت صدقه و کمک به محرومان مشارکت داشته باشند، فقر و محرومیت از جامعه ریشه کن می شود. وی بر مدیریت و نهادینه کردن کارهای خیر در جامعه تأکید کرد و بیان داشت:هم اینک یک میلیون حامی، ۳۰۰ هزار کودک یتیم و محسنین را زیر پوشش دارند و محسنین افرادی هستند که پدران آنها بنا به دلایلی نمی تواند نان آور خانواده باشند.

ذوالفقاری همچنین فعالیت های کمیته امداد استان یزد را موفق خواند و ابراز امیدواری کرد و بر حفظ این رکورد در استان تاکید نمود. در این نشست از  خیران و حامیان کمیته امداد امام خمینی(ره)بافق تجلیل شد. گفتنی است:سه هزار و ۲۵۳ نفر شامل یک هزار و ۶۵۰خانوار از حمایت های کمیته امداد بافق در قالب تک خدمتی، چند خدمتی و تمام خدمتی بهره مند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید