وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

برخورد با سلبریتی ها که کمک های مردمی را دپو کردند/ اعلام شماره حساب شخص خلاف است

معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برخورد قضایی و انتظامی با سلبریتی های که هنوز کمک های مردمی آنها در زلزله کرمانشاه هزینه نکردند،گفت: این کار خلاف است و امیدواریم با سایر افراد نیز برخورد شود.

محمد علی کوزه گر در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه همه موسسات خیریه موظفند مجوز فعالیت خود در این امور از سازمان های متولی در این امر اخذ کنند اظهار کرد: سازمان بهزیستی بر اساس یک فرآیندی مشخص به افراد متقاضی که بخواهند موسسه خیریه ثبت کنند مجوز صادر می کند.

وی تصریح کرد: حوزه مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی بر اساس این فرآیند اقدام به صدور مجوز می کند ولی متاسفانه ما شاهد هستیم که در سال های اخیر برخی از افراد و سلبریتی ها با اعلام شماره حساب شخصی خود اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند.

کوزه گر گفت: این کار خلاف مقررات و قوانین است چرا که فقط کسانی می توانند در این زمینه ورود کنند که مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی داشته باشند و قطعا در این زمینه ندارد ضمن اینکه از مسئولین در حوزه قضایی و نیروی انتظامی درخواست می کنیم که با افرادی که غیر قانونی در این حوزه وارد شدند برخورد کنند.

معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور گفت: امیدواریم برخورد جدی با افرادی که شماره حساب شخصی خود را برای جمع آوری کمک های مردمی اعلام کردند صورت بگیرد. به طوریکه سال گذشته و در پی زلزله کرمانشاه برخی از افراد اعم از هنرمندان، ورزشکاران، چهره های سیاسی و… اقدام به اعلام شماره حساب شخصی خود و جمع آوری کمک های نقدی مردم کردند که متاسفانه در این زمینه مشخص نیست که کمک های جمع آوری شده در چه بخشی هزینه شده است.

وی افزود: بر همین اساس قوه قضائیه و نیروی انتظامی با افراد اشاره شده که شماره حساب شخصی خود برای کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه اعلام کردند آغاز شده است و امیدواریم سایر افرادی نیز که در این زمینه شماره حساب شخصی خود را برای جمع آوری کمک اعلام کردند و هنوز نحوه هزینه کرده آنها مشخص نیست مورد مواخذه قرار گیرند.

به گزارش تسنیم، در روزهای گذشته علی دایی و صادق زیباکلام درخصوص توضیح در مورد نحوه عملکرد درخصوص ساخت منازل برای زلزله زدگان احضار شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار خیریه ها
  • برخورد با سلبریتی ها که کمک های مردمی را دپو کردند/ اعلام شماره حساب شخص خلاف است