وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

سوپراستار چین، ثروت خود را به خیریه می‌بخشد

چو یون فت ستاره افسانه‌ای سینمای چین می‌گوید که قصد دارد کل ثروت خود را که بالغ بر ۷۱۴ میلیون دلار است، به خیریه اهدا کند. او مدتی پیش گفته بود که ماهانه فقط حدود ۱۰۰ دلار خرج می‌کند. او گفته رویایش این است که فردی عادی و خوشبخت باشد.

ازیگر فیلم «ببر خیزان، اژدهای غران» در مصاحبه با سایت هنگ کنگی جین استارز گفته است: «سخت‌ترین چیز در زندگی این نیست که چقدر پول درمی‌آوریم، این است که چطور ذهنیت آرامی داشته باشیم و عمر خود را ساده و بدون مراقبت بگذرانیم.»

گفته شده چو یون فت که متولد هنگ کنگ است، بیشتر اوقات با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد می کند و بیشتر درآمد خود را به موسسات خیریه می‌دهد. او همچنین به مدت ۱۷ سال یک موبایل نوکیا داشته و به تازگی بعد از خراب شدن آن، یک گوشی هوشمند گرفته است.او از مغازه‌های لباس تخفیف دار خرید می‌کند و در این باره گفته است: «من برای دیگران لباس نمی‌پوشم. وقتی راحت باشم، همین برایم کافی است.»

چو یون فت به خاطر بازی در فیلم‌های جان وو مانند «فردای بهتر» و «قاتل» مشهور شد و با بازی در «ببر خیزان، اژدهای غران» به شهرت جهانی رسید. در کارنامه او بازی در بیش از ۱۰۰ فیلم دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید