وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

۳۰ درصد از هزینه‌های مددجویان بهزیستی در مراکز توسط خیرین تامین می‌شود

عصر اعتبار- مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به فعالیت خیرین و موسسات خیریه در سطح استان گفت: عملکرد این موسسات کاملا شفاف بوده ضمن اینکه ۲۰ الی ۳۰ درصد از هزینه‌ها مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و… توسط خیرین و موسسات خیریه تامین می‌شود. به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، داریوش بیات نژاد اظهار کرد: بخش مهمی از مأموریت‌ها و فعالیت‌های سازمان بهزیستی به عهده خیرین و موسسات خیریه است  و خیرین و موسسات خیریه بار سنگینی از وظایف سازمان بهزیستی را برعهده دارند و الحق والانصاف در این حوزه عملکرد قابل قبولی را به جا گذاشته‌اند و ما همیشه قدردان زحمات این عزیزان در این حوزه هستیم.مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران بیان کرد: قطعا در هر صنف و حوزه‌ای احتمال بروز خطا وجود دارد وما نیز تلاش می‌کنیم تا با نظارت دقیق بر عملکرد موسسات خیریه شاهد اینگونه تخلفات نباشیم که در این زمینه نیز در سال‌های اخیر شاهد عملکرد شفاف موسسات خیریه بوده‌ایم.

بیات نژاد گفت: سازمان بهزیستی به عنوان متولی و صادرکننده مجوز فعالیت مراکز و موسسات خیریه موظف به نظارت آن هم نظارت مستمر برعملکرد موسسات خیریه دارد و در این زمینه به وظایف خود عمل می‌کند. وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی هیچگاه نگاه بدبینانه ای به موسسات نداشته است، گفت: بسیاری از مراکز نگهداری معلولان، سالمندان، مراکز شبهه خانواده و … توسط موسسات خیریه و خیرین اداره می‌شود و این نشان دهنده ظرفیت این موسسات است. مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران افزود: موسسات خیریه و خیرین سرمایه‌های اجتماعی و انسانی در جامعه محسوب می‌شوند و نقش اساسی را در ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی دارند.

بیات نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ۲۰ الی ۳۰ درصد از نیازهای جامعه هدف بهزیستی توسط خیرین تأمین می‌شود گفت: یارانه ای که سازمان به مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و سایر مراکز ارائه دهنده خدمات به جامعه هدف بهزیستی می‌دهد پاسخگوی نیازهای واقعی این افراد نیست و اگر خیرین در این زمینه حضور نداشته باشند قاعدتا سازمان با مشکل روبرو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید